Fotovoltaika

Vstupte do nové éry v oblasti solárních inspekcí s námi! Jsme průkopníky leteckých kontrol a precizního zpracování dat pro maximální výkon vašich solárních zařízení.

Jak sbíráme data?

Vše začíná pečlivou přípravou. Naši zkušení piloti vytvoří podklady pro letku profesionálních autonomních dronů. Přesné plánování je klíčem k tomu, abychom získali všechny potřebné a důležité údaje o stavu solárního zařízení.

Pak už mohou drony odstartovat. Samozřejmě máme povolení Úřadu pro civilní letectví a létáme v mezích zákona a naprosto bezpečně.

Jak vypadají získaná data? Detailní fotografie z ptačí perspektivy a potřebných úhlů i termální snímky. Naše drony disponují špičkovými technologiemi, senzory a kamerami. Zachytí každý kritický bod či závadu.

 

Jak data vyhodnocujeme?

Po shromáždění dat se pustíme do pečlivé analýzy, při níž používáme pokročilou umělou inteligenci a sofistikované algoritmy. Detekce, klasifikace, lokalizace anomálií. Tak vypadá proces identifikace problémových oblastí, jako jsou poškozené nebo neefektivně fungující solární panely.

Při analýze vytváříme podrobnou mapu všech zjištěných odchylek. Každou z těchto anomálií následně začleňujeme do podkladové mapy poskytnuté klientem. Toto inovativní řešení zaručuje jasnou orientaci a přesnou geografickou lokalizaci každé poruchy.

Jak vypadají výsledky?

Detailní interaktivní online report. Moderní řešení, které je mnohem komfortnější a přehlednější než fádní PDF sestavy.

Tato zpráva vám poskytne podrobný a hluboký vhled do stavu solárního zařízení. Zahrnuje klasifikaci problémů s naznačením priority pro plánování oprav a doporučením pro zlepšení výkonu. Součástí je i odhad ušlého zisku.

Informace z naší analýzy vám otevírají cestu k sestavení strategie pro optimalizaci výkonu solárního zařízení a efektivní plánování údržby.

 

Pár technických detailů

Jaké parametry a technologie záznamu používáme? Pro inspekce využíváme infračervené termální snímky s rozlišením 3 cm/px a HD RGB snímky s rozlišením 1 cm/px, které poskytnou precizní, detailní vyobrazení.

Naše inspekční technika a metody jsou v souladu s mezinárodními standardy IEC TS 62446-3:2017. Díky tomu máte záruku kvality a spolehlivosti poskytovaných informací.